Problemy kardiologiczne u kobiet

Badania wskazują, że to mężczyźni są bardziej narażeni na różnego rodzaju choroby kardiologiczne. Mężczyźni uprawiają więcej sportu, a wiadome jest, że podczas praktykowania ćwiczeń fizycznych, serce szybciej się kurczy i krew przepływa przez nie w mniejszej ilości. Nie znaczy to jednak, że kobiety nie doświadczają tego typu schorzeń. Naukowcy są bowiem zgodni, że jest jeden czynnik, który znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia u kobiety choroby serca.

Jest nim stres. Kobiety, które doznały silnego stresu w przeszłości, są w grupie ryzyka, że choroba kardiologiczna uderzy właśnie w nie. kardiolog kalisz przybliża wyniki badań przeprowadzone przez jeden z amerykańskich uniwersytetów. U dorosłych osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, przeprowadzono pomiar akcji serca, ciśnienia krwi w czasie spoczynku, a także podczas przepływu. Wykonano je w sytuacji spokojnej i komfortowej, potem zaś powtórzono, dając badanym do rozwiązania zadanie matematyczne, które mogło powodować stres związany z wykonywaniem go. Wyniki wykazały, że w sytuacjach normalnych to mężczyźni są bardziej narażeni na problemy sercowe. Jednak w sytuacji, gdy w grę wchodzi stres, ryzyko zachorowania u kobiet stanowczo wzrasta.

Przykładem są sytuacje, częstych chorób serca u kobiet, które musiały zmagać się ze stresem po śmierci swojego partnera życiowego. Obecnie zaczęto zatem prowadzić kolejne badania, jak niwelować tak negatywne skutki stresu u kobiet, by nie powodował on wzrostu problemów kardiologicznych. Umiejętność radzenia sobie ze stresem, to jedna z najtrudniejszych sytuacji, jakich doświadczamy w życiu. Naukowcy są jednak dobrej myśli i wierzą, że uda się opracować badania i wynaleźć specyfiki, które umożliwią odzyskanie spokoju emocjonalnego i lepsze radzenie sobie z sytuacjami stresowymi bez dodatkowego obciążania naszego organizmu.

No votes yet.
Please wait...

Be the first to comment on "Problemy kardiologiczne u kobiet"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*